Zaloguj się
 Przeglądaj oferty
 Wyszukaj ofertę
 Dilerzy
 Zgłoś chęć rejestracji
     
 
DOWNLOADS
Informacje (57)
Uprawa (57)
Warzywnictwo (57)
Hodowla (57)
Technika (57)
Kal: Burak (57)
Kal: Jęczmień (57)
Kal: Pszenica (57)
Kal: Rzepak (57)
Kal: Trzoda (57)
Cennik ciągników (57)
fota monika

SZUKAJ
Szukaj artykułu w archiwum:
Drugi dzień uratował wszystko

W miejscowości Kąkolewo w woj. wielkopolskim, w dniach 23 i 24 maja, odbywała się ósma edycja imprezy Zielone Agro Show. Tegoroczna impreza upłynęła, jak się zdaje, pod znakiem wyczekiwania na lepszy kurs euro.


Miniona edycja, odbywająca się w Przasnyszu, do udanych z pewnością nie należała. Skutkuje to tym, że w roku bieżącym na Zielonym Agro Show wystawiło się zaledwie 120 wystawców.


Pierwszy dzień tj. sobota upłynął pod znakiem braku zwiedzających. Wystawę odwiedzili tylko nieliczni. Kiedy rozpoczęły się pokazy, pas startowy, przy którym zlokalizowana jest wystawa opustoszał. W niedzielę frekwencja była znacznie lepsza, jednak z informacji zebranych z wielu stoisk, przypuszczać należy, że znaczny odsetek zwiedzających to mieszkańcy okolicznych miasteczek. We wspomnianych pokazach uczestniczyło 37 maszyn, z tego 12 kosiarek. W tym roku z pokazu wyłączone zostały zgrabiarki i przetrząsaczo-zgrabiarki.

Organizacja pokazów, choć dużo lepsza niż w ubiegłym roku, miała również swoje mankamenty. Fragment łąki, na którym prezentowane były prasy zielonkowe był nieprzygotowany do wjazdu pras i widzowie musieli czekać około 30 min, aż zgrabiarka ułoży materiał na pokosy. Pośród prezentowanych w pokazie maszyn należy wymienić sieczkarnię samojezdną CLAAS Jaguar 950, nową odsłonę pras rodem z holenderskiego Geldrop w barwach KUHN – prasy KUHN VB 2160 oraz VB 2190, oraz prasę Warfama 2543. W tym roku pokaz przygotowany był znacznie lepiej niż w roku ubiegłym. Jedynym zgrzytem był kosiarkowy show odbywający się na zbyt małej powierzchni. Zamieszanie wynikało prawdopodobnie z samowoli operatorów.


W ekspozycji stacjonarnej zwracał uwagę nowy ciągnik rolniczy JCB FASTRAC 7230 i 8250. Jest to na pierwszy rzut oka normalny ciągnik różnokołowy. Jednak już po pobieżnym przeanalizowaniu konstrukcji widoczne są znaczne różnice. Przednie zawieszenie to sztywny most napędowy, pracujący na czterech rurowych wahaczach pchanych i drążku reakcyjnym. Przednia oś amortyzowana jest sprężynami śrubowymi i amortyzatorami olejowo-gazowymi. Modele są napędzane oszczędnymi 6-cylindrowymi silnikami Cummins o pojemności 6,7 litra z mocą znamionową od 173 KM do 230 KM (129 kW do 164 kW). Więcej o tej ciekawej maszynie w następnych numerach WRP.

Konkurs na belę o największym zagęszczeniu masy zielonej (727 kg/m3) wygrała bela wykonana przez prasę Welger RP 435.

Według zebranych informacji, PIGMiUR - organizator imprezy, rozważa wybranie stałego miejsca ekspozycji dla dotychczas wędrującej imprezy Zielone Agro Show.


Powierzchnia ekspozycji Zielonego Agro Show Wynosiła 12600 m2

Pokazy odbywały się na powierzchni 15 ha

W pokazach wzięło udział m.in.:


- 12 kosiarek, oraz 12 pras (6 stało- i 6 zmiennokomorowych)

- 2 prasoowijarki

- 2 sieczkarnie samojezdne

-3 przyczepy samozaładowcze


Do niedzieli, do godz. 14 imprezę odwiedziło do 15 tys. zwiedzających.

Z Kąkolewa, Daniel Alankiewicz/WRP

Nowy numer WRP
Hage Polska
Giełda
Krajowa Rada Izb Rolniczych
Film KSM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     Prawo autorskie 2005 www.wrp.pl design by positiv studio