Zaloguj się
 Przeglądaj oferty
 Wyszukaj ofertę
 Dilerzy
 Zgłoś chęć rejestracji
     
 
DOWNLOADS
Informacje (57)
Uprawa (57)
Warzywnictwo (57)
Hodowla (57)
Technika (57)
Kal: Burak (57)
Kal: Jęczmień (57)
Kal: Pszenica (57)
Kal: Rzepak (57)
Kal: Trzoda (57)
Cennik ciągników (57)
fota monika

SZUKAJ
Szukaj artykułu w archiwum:
Uwaga na drewniane opakowania

W związku z ryzykiem przeniesienia węgorka sosnowca (Bursaphelenchus xylophilus) na nowe obszary, Komisja Europejska podjęła dodatkowe działania legislacyjne w odniesieniu do drewnianych materiałów opakowaniowych, wyprowadzanych z terytorium Portugalii.

Od dnia 16 czerwca 2009 r. wszystkie drewniane materiały opakowaniowe (palety, skrzynie itp.), znajdujące się na terytorium Portugalii, w tym także opakowania pochodzące z innych państw Unii Europejskiej, będą mogły być wyprowadzane poza obszar tego kraju tylko wtedy, gdy będą poddane zabiegom gwarantującym zniszczenie węgorka sosnowca (suszenie komorowe, fumigacja) oraz oznakowane zgodnie z wymogami Międzynarodowego Standardu dla Środków Fitosanitarnych ISPM FAO nr 15. Spełnienie powyższego wymogu będzie kontrolowane przez odpowiednie służby Portugalii, m.in. na drogach wyjazdowych z tego kraju.

Szczegółowe informacje nt. węgorka sosnowca oraz aktualna lista polskich zakładów, upoważnionych do przeprowadzania ww. zabiegów i znakowania drewna zamieszczone są na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa: www.piorin.gov.pl w zakładce Informacja dla podmiotów obracających drewnem i DMO.
E.G./WRP
za PIORiN

Nowy numer WRP
Hage Polska
Giełda
Krajowa Rada Izb Rolniczych
Film KSM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     Prawo autorskie 2005 www.wrp.pl design by positiv studio